Egyre több ismeretterjesztő tartalmat fogyasztunk, ami miatt egyre nagyobb a tudásunk és ami egyre magasabb szintű felismerésekhez juttat bennünket. De vajon tudjuk-e alkalmazni az önmagunkról szerzett ismereteket a gyakorlatban?
Gyakran találkozom azzal a jelenséggel, hogy nehézségekbe ütközik az önismereti tudás és a gyakorlati élet összehangolása, ami miatt belső feszültség jön létre.
Mi több, a tudás farvizén könnyen aktiválódhatnak újabb és újabb korlátozó vagy romboló minták, amiknek tipikus tünetei az elégedetlenség, a türelmetlenség, a túlzott elvárások megjelenése és a tehetetlenség érzése.
Mi okozza ezt?
Egyszerűen megfogalmazva, a tudás révén felismerjük a jobb, fejlettebb, egészségesebb és magasabb szintű énünket, amivel összemérve az aktuális állapotunk elégedetlenséget válthat ki belőlünk. A tudás révén megjelenik bennünk egy kép, méghozzá arról, hogy hol lehetnénk, milyen életet élhetnénk, és ez gyakran belső konfliktushoz vezethet.
Hogyan haladjuk meg ezt a jelenséget?
Bárhogy is nézzük, minden helyzet lehetőséget nyújt a fejlődésre. Ha konfliktus alakul ki az aktuális énképünk és az énideálunk között, ezt felhasználhatjuk arra, hogy érettebb és intimebb kapcsolatot építsünk önmagunkkal. Gyakoroljunk belátó, türelmes és bizalomteljes jelenlétet, ahogyan azt a barátainknak és szeretteinknek nyújtanánk hasonló helyzetben.
Röviden: adj magadnak időt, támogasd magadat és bízz magadban!